Termbank
 

anasayfa  | sözlük hakkında | destek bize ulaşın 

 

menü


Lütfen Paylaşalım
 

İngilizce Türkçe Psikoloji Sözlüğü8000'i aşkın terimin yer aldığı Türkçe açıklamalı İngilizce-Türkçe Psikoloji sözlüğü, psikoloji, psikiyatri, psikoterapi, fizyoloji, istatistik ve sosyal psikoloji de dahil olmak üzere, gerek sosyal bilim alanında eğitim gören öğrenciler, gerekse alan çalışanları için önemli bir referans niteliğindedir. Netteki en kapsamlı psikoloji sözlüğü olmasına karşılık,  her şeyi içermeyebileceği ve eksiklerin/hataların olabileceği açıktır. Sözlüğün, araştırma-öğrenme sürecinde yararlı olması dileğiyle.

Kullanım İpuçları: 

Eğer aradığınız terimi bulamıyorsanız, kısmi aramayı deneyin.  Çok kelimeli terim, veritabanına sizin aradığınızdan farklı bir şekilde girmiş olabilir. Kısmi arama en iyi sonucu verir. Eğer aradığınız terimde birden fazla kelime varsa, en temel olduğunu düşündüğünüz kelimeyi arayın. Örneğin "childhood gender identity disorder" diye ararsanız, bulamazsınız.  Çünkü veritabanına "gender identity disorder of childhood" olarak girmiştir. Bunun yerine, "gender identity," "identity disorder," ya da sadece "gender," "identity" veya "disorder" gibi daha genel aramalar yapabilirsiniz.

Psikoloji sözlüğüne git

Satın Alın:

Bir süre sonra fark edeceğiniz gibi, sözlük kullanımı günlük bir kotayla sınırlandırılmıştır. Eğer sözlüğü yararlı buluyor ve bundan sonra da yararlanabileceğinize inanıyorsanız, lütfen sözlüğün basılı versiyonunu satın alın.  Sözlüğü belli başlı kitapçılardan temin edebileceğiniz gibi, online kitap satışı yapan sitelerden online sipariş de verebilirsiniz. Online sipariş verebileceğiniz sitelerin bir listesi için burayı tıklayın.

Sözlük

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Arama İngilizce Türkçe


Dizindeki terim sayısı: : 8057
 
 

 telif/kullanım şartları  | site haritası

Copyright © 2000,  2012 Selçuk Budak - BS Yayıncılık  - All rights reserved - Tüm hakları saklıdır.

vBulletin tracker